` . Cavaliers shënojnë fitore, LeBron James shkëlqen me “triple-double” (Video) - TV-SHENJA

Cavaliers shënojnë fitore, LeBron James shkëlqen me “triple-double” (Video)

Në orët e para të ditës së sotme janë zhvilluar nëntë ndeshjen në ligën më të fortë në botë në basketboll.

Nënkampioni aktual i NBA-s, Cleveland Cavaliers ka shënuar fitoren e radhës në kampionatin amerikan.

Cavs triumfuan si mysafirë të skuadrës së Atlanta Hawks me rezultat 123-107.

Mysafirët treguan cilësitë e tyre gjatë katër çerekëve të takimit, ku në të gjitha dolën fitues për të korrur në fund fitoren e radhës.

Jeff Green me 24 pikë dhe LeBron James “triple-double” në saje të 22 pikëve, 19 asistimeve dhe 12 kërcimeve ishin më të mirë te Cavaliers.

Në anën tjetër, Dennis Schroder ishte më efikasi te Hawks me 25 pikë Taurean Prince shtoi 15 sosh.

Pas kësaj, Cavs ka bilanc prej 32 fitoresh dhe 22 humbje ndërsa për Hawks ky ishte pësimi i 39 kundrejt 17 fitoreve.

Ndryshe, Cleveland takimin e radhës do ta zhvillojë kundër Boston Celtics ndërsa Atlanta do të jetë mysafire e Detroit Pistons. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Minnesota Timberwolves 113-114 Chicago Bulls

Denver Nuggets 104-130 Houston Rockets

Milwaukee Bucks 85-91 Miami Heat

Indiana Pacers 97-91 Boston Celtics

Los Angeles Clippers 108-95 Detroit Pistons

Utah Jazz – 106-94 Charlotte Hornets

Philadelphia 76ers 100-82 New Orleans Pelicans

Portland TrailBlazers 118-100 Sacramento Kings