. BASKETBALL | TV SHENJA

BASKETBALL Archive

oneal

Majami tërheq fanellën e Shekill Onillit

Në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Los Anxhelles Lejkers, Majami ka tërhequr fanellën me numër 32 që ka mbajtur legjenda Shekill Onill. Edhe pse luajti vetëm 4 vite në Majami, Shekill mbeti në historinë e këtij klubi, përderisa mbrëmë para fillimit të takimit …
wariors

NBA: Warriors nuk ndalen

Nënkampioni i NBA, Golden State Warriors, e ka arritur fitoren e njëzet në këtë sezon dhe është lider i Konferencës Perëndimore. Golden State ka arritur të mposht Utah Jazz me rezultat 106:99. Lojtari më i dalluar në këtë takim ishte Stephen Curry …
kos-ukr

Kosova pëson nga Ukraina

Kosova ka pësuar humbjen e pestë në ndeshjet kualifikuese për Eurobasket 2017. Ukraina ia ka shkaktuar disfatën më të thellë Kosovës me rezultat 100 me 61. Koshashënuesi më i mirë i Kosovës ishte Dollman me 13 pikë, dy kërcime dhe një asistim.