. Ekonomi Archives - Page 2 of 162 - TV-SHENJA

Ekonomi Archive

Rriten çmimet e naftës për shkak të luftimeve në Libi

Çmimet e naftës sërish tejkaluan nivelin prej 71 dollarë në tregjet ndërkombëtare pas rënies së eksporteve venezueliane dhe iraniane, si dhe konfliktet në Libi, raporton Anadolu Agency (AA). Këto rrethana ndjeshëm kanë rritur shqetësimin për furnizim dhe shtynë përpara pritjet e rritjes …

U shtrenjtuan derivatet e naftës

Ka hyrë në fuqi vendimi i ri i Komisionit Rregullator për Energjetik për shtrenjtimin e çmimit të derivateve të natës, shkruan SHENJA. Tani pas mesnate një litër EUROSUPER 95 shitet për 71.5 denarë, ose për tre denarë më shtrenjtë. EUROSUPER BS 95 …

Shtrenjtohen derivatet e naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që të shtrenjtoj çmimet e derivateve të naftës. Në bazë të vendimit çmimet e benzinave do të shtrenjtohen për 2.5 deri në tre denarë, ndërsa dizeli për 1.5 denarë. Pas mesnate një litër EUROSUPER 95 do …

Lufta tregtare SHBA-Kinë drejt fundit

Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin, tha se një marrëveshje tregtare ndërmjet Washingtonit dhe Pekinit do të shkonte përtej përpjekjeve të mëparshme për të hapur tregjet e Kinës ndaj kompanive amerikane. Mnuchin tha se shpreson që të dyja palët të janë afër raundit …