` . Casillas i shkruan Buffonit – TV-SHENJA

Casillas i shkruan Buffonit

Iker Casillas me mesazh fantastik për legjendën e Italisë, Gianluigi Buffon. Iker Casillas i ka shkruar Gianluigi Buffonit pas pensionimit të tij nga futbolli ndërkombëtar.

Buffon u tërhoq nga Kombëtarja italiane pas dështimit për kualifikim në “Kampionatin botëror 2018”.

Kurse, Casllas i ka dërguar një mesazh nëpërmjet rrjeteve sociale, përcjell “lajmi.net”.

”Nuk më pëlqen të shoh kështu. Dua të shoh si deri më tani, ashtu siç vazhdon të jesh për të gjithë: një legjendë. Jam krenar që të njoh dhe që jam ballafaquar shumë herë me ty”, shkroi Casillasit.