` . Cabello transferohet te Juventusi – TV-SHENJA

Cabello transferohet te Juventusi

Cabello te Real Madrid është transferuar në verën e vitit 2017, dhe në gjashtë paraqitje të regjistruara ka realizuar dy gola. Juventusi vazhdon të monitorojë situatën e Dani Cabellos.

21 vjeçari spanjoll karrierën mund ta vazhdojë në kampionatin italian, ku po kërkohet nga kampionët e Juventusit.

Lajmi është bërë i ditur nga media italiane, ‘TuttoSport’.

Interesimi i Juventusit për Cabello, nuk lidhet për këtë afat kalimtar, por për afatin kalimtar të verës.

Cabello te Real Madrid është transferuar në verën e vitit 2017, dhe në gjashtë paraqitje të regjistruara ka realizuar dy gola./Lajmi.net/