` . Buffoni s’mund t’i mbajë lotët pas dështimit të Italisë (VIDEO) – TV-SHENJA

Buffoni s’mund t’i mbajë lotët pas dështimit të Italisë (VIDEO)

Giannluiggi Buffon nuk ka arritur t’i mbajë lotët pas eliminimit të Italisë nga faza “play off” e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Italia u eliminua nga Suedia për shkak se kjo e fundit me fitore minimale në shtëpi dhe me një barazim pa gola në “San Siro’, siguroi kualifikimin.

Kapiteni i Juventusit dhe Italisë pas ndeshjes dha një intervistë, por nuk arriti t’i mbante lotët, pasi kjo ishte mundësia e fundit për të.