` . Breshri thyen xhamat e veturave (Video) – TV-SHENJA

Breshri thyen xhamat e veturave (Video)

Stuhia që ka përfshirë një pjesë të Kolorados në Shtetet e Bashkuara, ka thyer xhamat e shumë veturavenë rrugë.

Kompanitë e sigurimeve kanë deklaruar se deri tani janë paraqitur pronarët e afro 300 makinave që kanë pësuar nga rrebeshi i kokrrave të akullit në madhësinë e topit të golfit, transmeton Telegrafi.

Pos xhamave janë dëmtuar edhe tavanet e tyre si dhe u shkaktuan gërvishtje.

Videoja e postuar më poshtë tregon një nga rastet e shumta në këtë situatë.