` . Brazili le Kilin jashtë Botërorit (VIDEO) – TV-SHENJA

Brazili le Kilin jashtë Botërorit (VIDEO)

Brazili ka shënuar fitore ndaj Kilit në kuadër të kualifikimeve për Kampionat Botëror, duke ia mohuar kualifikimin kampionëve latinë në ndeshjen e fundit kualifikuese.

Ishin golat e Paulinhos (55’), dhe Gabriel Jesus (57’, 90+3) që ia sollën fitoren seleçaos.

Kështu, Brazili përfundon këto kualifikime në vendin e parë me 41 pikë, ndërsa Kili në të gjashtin me 26 pikë.