` . Botërori 2018, nesër 3 ndeshje në grupet A dhe B - TV-SHENJA

Botërori 2018, nesër 3 ndeshje në grupet A dhe B

Në Kampionatin Botëror “Rusi 2018” nesër do të zhvillohen 3 ndeshje në grupet A dhe B, raporton AA.

Me ndeshjet e nesërme do të përfundojnë ndeshjet e dyta në grupet A dhe B.

Ndeshja e parë do të zhvillohet mes Portugalisë dhe Marokut në grupin B. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Luzhniki” në kryeqytetin Moskë me fillin në ora 14:00.

Përballja e dytë do të jetë mes Uruguajit dhe Arabisë Saudite në grupin A. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Rostov Arena” në ora 17:00.

Ndërsa ballafaqimi i tretë nesër do të jetë mes Iranit dhe Spanjës në grupin B, ndërsa do të zhvillohet në stadiumin “Kazan Arena” me fillim në ora 20:00.