` . BE: Bisedimet për Brexit-in janë bllokuar – TV-SHENJA

BE: Bisedimet për Brexit-in janë bllokuar

Nuk ka patur progres të mjaftueshëm për të shkuar përpara në negociatat e Brexit, tha të enjten Michel Barnier, kryenegociatori i Bashkimit Evropian (BE) i përfshirë në negociatat për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një konferencë për mediat, për të shënuar fundin e raundit të pestë të të negociatave midis Britanisë dhe BE-së, Barnier tha se është bërë progres në disa çështje të caktuara, por se i ashtuquajturi “ligj i divorcit”, mbetet i bllokuar.