` . Bayerni me projekt të ri: Nga dhoma për ta ndjekur futbollin! - TV-SHENJA

Bayerni me projekt të ri: Nga dhoma për ta ndjekur futbollin!

Bajerni i Mynihut dhe zinxhiri i hoteleve Marriott kanë arritur një marrëveshje për vitin 2019 për ndërtimin e disa dhomave luksoze brenda stadiumit për të parë ndeshjet e gjigantit gjerman.

Në këtë mënyrë, të ftuarit mund të shijojnë spektaklin në fushë nga dhoma e rehatshme. Bajerni i Mynihut është klubi i parë që fut këtë të re në stadium.

Edhe Reali i Madridit ka menduar që në projektin e ri të stadiumit “Santiago Bernabeu” të ketë diçka të tillë për tifozët më ekskluzivë.