` . Basha në Presidencë, takimi me Metën zgjati 24 minuta - TV-SHENJA

Basha në Presidencë, takimi me Metën zgjati 24 minuta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë takuar mëngjesin e sotëm në Presidencë.

Fokus i diskutimeve në këtë takim ka qenë 30 qershori i zgjedhjeve vendore dhe gjetja e një zgjidhje për krizën politike.
Në takim ishte i ftuar edhe kryeministri Edi Rama, por ai ka refuzuar të takojë presidentin me arsyetimin se ishte i zënë me zgjedhjet.

Takimi mes Ilir Metës dhe Lulzim Bashës ka zgjatur 24 minuta.