` . Atletja shqiptare kualifikohet në finalen e Kampionatit Evropian - TV-SHENJA

Atletja shqiptare kualifikohet në finalen e Kampionatit Evropian

Një tjetër sukses për kampionen shqiptare Luiza Gega në Kampionatin Evropian të Atletikës që po zhvillohet në Beograd.

Në garën e 1500 metrave rekordmenia shqiptare arriti kohën 4:13:40 dhe mori biletën për në finalen e madhe.

Gara finale do të zhvillohet ditën e shtunë 4 Mars ora 19:45.

Postime të Ngjajshme