` . Atletiko Madrid nuk hap rrugë në kampionat, madrilenët likuidojnë Valencian - TV-SHENJA

Atletiko Madrid nuk hap rrugë në kampionat, madrilenët likuidojnë Valencian

Atletiko Madrid nuk dal as Valencian në shtëpi dhe fiton me rezultatin 3-2. Skuadra  drejtuar nga Simeone edhe pse ndodhet 9 pikë larg Barcelonës vazhdon të fitoi duke shtytur fitimin matematikisht të kampionatit nga katalanasit.  Goli i parë i ndeshjes u shënua nga Morata që në minutën e 9-të ndërsa Camero barazoi në të 36-të. Në pjesën e dytë Grizman kalo sërish në avantazh Atletikon, por kapiteni i Valencias, Dani Parejo barazo me penallti. Për të vulosur fitoren mendoi Angel Correa që në minutën e 81-të shënoi golin e fitores.