` . Atentat në Lushnje, dy të vrarë dhe tre të plagosur – TV-SHENJA

Atentat në Lushnje, dy të vrarë dhe tre të plagosur

Dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një atentat me armë zjarri që ndodhi në shëtitoren e qytetit të Lushnjes, pasditen e sotme.

ABC News raporton se njëri nga viktimat është Zamir Latifi.

Atentatorët qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë dhe më pas u larguan në drejtim të paditur.

Identiteti i tyre nuk dihet, ndërsa policia ka ngritur postblloqe për kapjen e tyre.

Sipas ABC News, dy viktimat janë miq të familjes së Aldo Bares. Ndërkohë, nuk ka informacione as për të plagosurit.

Mësohet se ata ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shkaqet e vrasjes mbeten ende mister. Paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për një luftë bandash.