` . Armand Duka : Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon - TV-SHENJA

Armand Duka : Futbolli luhet me zemër, ëndrra vazhdon

Këtë herë nuk ka preferuar të flasë përpara mediave por ka dhënë një mesazhet në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale. Armand Duka presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vlerësuar skuadrën për paraqitjen në ndeshjen ndaj Islandës duke theksuar se ai gjithmonë te këta djem. Shqipëria ka ende shanse për kualifikimin dhe për numrin 1 të FSHF ëndrra vazhdon. Ja mesazhi i plotë i Armand Dukës.

“Unë isha i bindur se të gjithë, pavarësisht nga momentet e vështira, do ” kthjelloheshin” dhe do vazhdonin të jepnin dashuri për këtë KOMBËTARE në ditë të mira dhe të këqia…Djemtë kishin nevojë për këtë dashuri dhe sot na e shpërblyen… Futbolli nuk ka të bëjë vetëm me këmbët, por sidomos kur luan me Kombëtaren mbi të gjitha ka të bëjë me zemrën…Sot më shumë se kurrë jam i bindur se ne do të vazhdojmë të jemi bashkë në ditë të mira e të këqija…Për më tepër ëndrra vazhdon…”