` . Alisson, Perez futet në garë me këtë super-ofertë – TV-SHENJA

Alisson, Perez futet në garë me këtë super-ofertë

Real Madridi është i vendosur të bëjë një ofertë prej 60 milionë euro për të transferuar portierin romak Alisson, raporton Corriere dello Sport, përcjellë Sovrani.info.

25-vjeçari ka tërhequr mjaft vëmendje për performancat e tij për klubin e Serie A këtë sezon, ku Liverpool raportoi se ishte i interesuar fuqishëm.

Por mbajtësit e Ligës së Kampionëve shpresojnë që një ofertë prej 60 milion euro dhe një kontratë pesëvjeçare me vlerë 5 milionë euro për sezon do të joshin Alissonin në Bernabeu.