` . Aksident trafiku mbrëmë në Shkup, pesë të lënduar - TV-SHENJA

Aksident trafiku mbrëmë në Shkup, pesë të lënduar

Pesë persona kanë marrë lëndime gjatë një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:50 në bulevardin “Aleksandar Makedonski” në Shkup. Në aksident janë përfshirë një automjet “Renault Megane” me tabela të Shkupit, e drejtuar nga A.M.D (22) nga fshati Sopishte, dhe automjetit “Opel Vectra” e drejtuar nga A.A (22) nga Shkupi.

Me lëndime kanë përfunduar dy vozitësit, si dhe 3 bashkudhëtarët në dy automjetet.

Të lënduarit e automjetit “Opel Vectra” me automjetin e ndihmës së shpejtë janë dërguan në kompleksin klinik “Nëna Terezë”, ku u është dhënë ndihma mjekësore ndërsa të lënduarve të veturës tjetër ndihma mjekësore ju është dhënë në spitalin e përgjithshëm “8 Shtatori”.