` . Aksident horor në Formula 3, përfundojnë në spital 5 persona (VIDEO) - TV-SHENJA

Aksident horor në Formula 3, përfundojnë në spital 5 persona (VIDEO)

Aksident horor është përfshirë kampionatin e Formulës 3 që u zhvillua sot për Çmimin e Madh të Makaut. Aksidenti ndodhi në raundin e katërt, me garuesen Sofija Florsh e cila për një moment humbi kontrollin dhe me një shpejtësi të madhe fluturoi nga pista. Sipas informacioneve zyrtare, Florsh ka pësuar lëndim serioz dhe është dërguar menjëherë në spital, ndërsa së bashku më të edhe 5 persona tjerë janë dërguar në spital për t’u dhënë ndihmë mjekësore. /SHENJA/