` . 45 vjeçari përplas me motor policin në Shkup - TV-SHENJA

45 vjeçari përplas me motor policin në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë mbrëmjes së djeshme, një 45 vjeçar në lagjen Hipodrom të Shkupit ka përplasur me motoçikletë një polic.

“Më 14.09.2019 në orën 22:30 në vendkalimin hekurudhor në rrugën Blagoja Stefkovski në lagjen Hipodrom të Shkupit, Z.P. (45), duke drejtuar një motoçikletë të tipit Kavasaki me targa të Shkupit ka përplasur një polic i cili ishte në detyrë zyrtare. Polici ka marrë lëndime dhe është dërguar për ndihmë mjekësore në Klinikën “Nënë Tereza” në Shkup. SPB-Shkup ka kryer inspektim në vendin e ngjarjes”